تکنیک های خطرناک سئو

تکنیک های خطرناک سئو
۵
(۱)

وسوسه انتخاب راحت و سریع همه جا هست و دنیای سئو نیز از آن در امان نمانده است. بعضی از روش‌ها در بهینه‌سازی سایت وجود دارند که با دور زدن دستورالعمل‌های موتورهای جست‌وجو می‌توانند شما را در زمان کمی به رتبه‌های بالاتر برسانند. ما نام این روش‌ها را تکنیک های خطرناک سئو گذاشته‌ایم.

هنگام صحبت از سئو کلاه سیاه و کلاه خاکستری معمولا به جنبه‌های اخلاقی پرداخته می‌شود اما در این مقاله قصد داریم درباره خطرات این روش‌ها صحبت کنیم. روش‌هایی که مانند پرواز کردن در نزدیکی خورشید باعث سوختن شما می‌شوند و عاقبتی شبیه ایکاروس نصیب‌تان می‌کنند!

باید بگویم هیچ راهی برای کم کردن خطر در این زمینه وجود ندارد. گوگل روز به روز هوشمندتر می‌شود و این کار را حتی برای متخصصان سئوی باتجربه نیز سخت می‌کند. البته برخی از افراد حاضرند ریسک سئو سیاه و خاکستری را به جان بخرند اما عواقب این کار چیست؟

شبکه‌های خصوصی بلاگ PBN

شبکه‌های خصوصی بلاگ به عنوان یک راه میان‌بر برای کسب اعتبار به وجود آمدند. ایده آسانی است: تعدادی دامین معتبر منقضی‌شده بخرید و از آن‌ها به سایت خود لینک بدهید.

بسیار عالی! بک لینک گرفتن و کسب رتبه فوری؟ چرا که نه؟

نه، این روزها ساخت PBN تلاش بسیاری می‌طلبد و برای پیشگیری از گیر افتادن باید روش‌های موذیانه‌ای بلد باشید. برای مثال باید سابقه دامین را بررسی کنید تا ببینید کاملا پاک است، هیچ وقت جریمه نشده است و چندین مالک نداشته است.

سایت‌هایی که چندین بار خرید و فروش شده باشند یک پرچم قرمز برای گوگل هستند. در ضمن باید مطمئن شوید هاست سایت‌ها از شرکت‌های مختلف خریداری شده است و آن‌ها IP های متفاوت دارند.

نکات مثبت: داشتن یک شبکه بلاگ خصوصی یعنی روی فرایند لینک‌سازی خود کنترل کامل دارید و می‌توانید وقت و پولی را که باید صرف به دست آوردن لینک شود، ذخیره کنید.

نکات منفی: اگر حتی فقط یکی از سایت‌ها در شبکه شما جریمه شود، ضررش ممکن است به سرعت به تمامی سایت‌هایی که به آن‌ها لینک می‌دهید برسد. با یک جرقه تمامی شبکه آتش می‌گیرد.

نظر شخصی من: من هرگز به PBN نزدیک نمی‌شوم!

بیشتر بخوانید :   ریدایرکت و نقش آن در سئو

محتوای کپی، دست دوم و پر از کلمات کلیدی

تولید محتوای باکیفیت زمان می‌برد و گران است پس تعجبی ندارد که بسیاری از افراد به دنبال راه میان‌بر می‌گردند.

بسیاری از مشکلاتی که در زمینه محتوای کپی به وجود می‌آید بیشتر از این که ناشی از فریب‌کاری باشد، از ساختار نامناسب متن سرچشمه می‌گیرد. با این حال هنوز هستند افرادی که فکر می‌کنند می‌توانند مقالات دیگران را بردارند و با مقداری تغییر و چرخش، آن را به عنوان محتوای دست اول به گوگل ارائه کنند. برای این کار معمولا تعداد کلمات کلیدی را نیز بیشتر می‌کنند تا تاثیر بیشتری داشته باشد. تقلب در محتوا یکی از تکنیک های خطرناک سئو است.

برای افرادی که می‌خواهند محتوای آموزنده و خوانا تولید کنند، یک موهبت است که ترفندهای محتوای اسپم دیگر کار نمی‌کنند.

الگوریتم‌های گوگل حالا درک بهتری از زبان و گرامر دارند و این کلک‌ها را از یک کیلومتری تشخیص می‌دهند. پس اگر در محتوا تقلب می‌کنید منتظر سیلی گوگل باشید! به نظرم کافی است فقط چیزی را بنویسید که مردم دوست دارند بخوانند.

نکات مثبت: تولید محتوای سریع و آسان و کم‌هزینه.

نکات منفی: از بین رفتن اعتبارتان پیش کاربرها و گوگل به محض انتشار.

نظر شخصی من: واقعا معلوم نیست!؟

سئو منفی

ریسک سئو کلاه سیاه

دنیای سئو دنیای بی‌رحمی است و گاهی اوقات افراد سایت‌های رقبایشان را خراب می‌کنند.

این کار به سئو منفی معروف شده است و معمولا با این روش‌ها انجام می‌شود: لینک دادن از سایت‌های اسپم به سایت رقیب، خریدن لینک به جای رقیب، چرخش و کپی محتوای سایت رقیب در چندین سایت دیگر، پایین آوردن سایت با روانه کردن ترافیک بسیار زیاد به سمت آن و حتی هک کردن سایت رقیب برای دست‌کاری محتوا یا وارد کردن بدافزارها به آن.

نه تنها بعضی از کارها در این فهرست، مانند هک کردن، غیر قانونی هستند، بلکه گوگل در تشخیص این روش‌ها و نادیده گرفتن آن‌ها بهتر شده است. در واقع سئو منفی بسیار خطرناک است و حتی معلوم نیست اثرگذار باشد.

یکی از تکنیک های خطرناک سئو منفی این است که بعضی افراد خود را به جای رقیب‌شان جا می‌زنند و یک کمپین حذف لینک راه می‌اندازند. بله، بسیاری از درخواست‌های حذف لینکی که دریافت می‌کنید از طرف فرستنده‌های جعلی هستند.

نکات مثبت: هیچ نکته مثبتی که ارزشش را داشته باشد در این کار نیست.

نکات منفی: ممکن است در موتورهای جست‌وجو محروم و جریمه شوید یا حتی به زندان بیفتید.

نظر شخصی من: سئو منفی کار نکنید تا وجدان‌تان راحت باشد!

بیشتر بخوانید :   سئو منفی چیست و چگونه می‌توان با آن مقابله کرد؟

خرید لینک

درخواست لینک از سایت‌های دیگر برای افزایش رتبه و ترافیک، یکی از موارد ضروری در سئو است. البته لینک‌سازی یک کار وقت‌گیر، خسته‌کننده و کسل‌کننده است اما اگر فکر می‌کنید خریدن لینک راه چاره است، تفکر خود را اصلاح کنید. این یکی از تکنیک های خطرناک سئو و بر خلاف دستورالعمل‌های گوگل و بینگ است.  اگر موتورهای جست‌وجو متوجه خرید لینک بشوند، سایت را جریمه می‌کنند و رتبه‌اش را از بین می‌برند.

به علاوه خریدن لینک بسیار گران تمام می‌شود. تحقیقان نشان داده است که خرید یک لینک بین ۳۵۰ تا ۶۰۰ دلار هزینه دارد. اگر این پول را روی بازاریابی محتوا سرمایه‌گذاری کنید، دلیلی ندارد نتوانید لینک‌های مفید و سالم را به صورت قانونی به دست بیاورید.

نکات مثبت: آسان‌تر از لینک‌سازی سنتی است.

نکات منفی: ریسک و هزینه بالایی دارد.

نظر شخصی من: خریدن لینک رد پای واضحی بر جای می‌گذارد. زمانی که مجبور شوید یک کمپین حذف لینک راه بیاندازید و هر چه را که ساخته‌اید از بین ببرید و بعد تعداد زیادی درخواست بازبینی بفرستید، از خرید لینک پشیمان خواهید شد.

پنهان‌کاری Cloaking

پنهان‌کاری به یکی از تکنیک های خطرناک سئو اشاره دارد. تکنیکی که در آن یک صفحه یک نوع محتوا را به موتوهای جست‌وجو نشان می‌دهد و نوع دیگری را به کاربران. مثلا یک محتوای کپی پر از کلمات کلیدی هم‌رنگ پس‌زمینه می‌گذارد تا موتورهای جست‌وجو آن را بخوانند و چند عکس هم به کاربران نشان می‌دهد.

چنان که ممکن است حدس زده باشید، سایت‌هایی که از این تکنیک استفاده می‌کنند در تلاش هستند چیزی را از گوگل مخفی کنند و رتبه خود را دست‌کاری کنند.

این کار بسیار پرخطر است و در اکثر موتورهای جست‌وجو به جریمه منجر می‌شود. حتی ممکن است باعث شود در لیست سیاه آن‌ها قرار بگیرید. به علاوه تشخیص این تکنیک برای گوگل ساده است. کافی است از IP های غیر قابل پیش‌بینی و نیروی انسانی خود استفاده کند.

موتورهای جست‌وجو برای رتبه‌بندی چندین فاکتور را در نظر می‌گیرند نه فقط محتوا و اگر از روش Cloaking  استفاده می‌کنید، زمان زیادی طول نمی‌کشد که دست‌تان برای گوگل رو شود.

نکات مثبت: ندارد.

نکات منفی: سایت‌تان ممکن است توسط گوگل جریمه شود یا در لیست سیاه قرار بگیرد.

نظر شخصی من: خطر! فرار کنید!

بیشتر بخوانید :   نکات سئو در تولید محتوا

آیا لازم است از تکنیک های خطرناک سئو استفاده کنیم؟

بعضی از سئوکارها معتقد هستند به خودتان بستگی دارد که تصمیم بگیرید تلاش اضافه و ریسکی که می‌کنید ارزشش را دارد یا خیر. اگر این ریسک را قبول کنید می‌گویند باید داستان سایت خود را برای موتورهای جست‌وجو باورپذیر کنید و از تکنیک‌های سئو کلاه خاکستری برای شروع کار استفاده کنید. سپس به سمت روش‌های قانونی و سئو کلاه سفید حرکت کنید و به تدریج خطرها را از بین ببرید.

نظر شخصی من؟ از تکنیک های خطرناک سئو پرهیز کنید. به کار بردن سئو کلاه سفید از ابتدای کار زحمت و هزینه کمتر و نتایج بهتری در طولانی‌مدت دارد. یک جنبه مثبت دیگر استفاده از سئو کلاه سفید این است که وجدان‌تان راحت است، شب‌ها راحت می‌خوابید و استرس ندارید که گوگل مچ‌تان را بگیرد!

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید تا امتیاز شما ثبت شود

میانگین امتیاز ها ۵ / ۵. تعداد امتیاز ها: ۱

هیچ امتیازی ثبت نشده !

اشتراک گذاری:
زهرا هرمزی هستم. دانش‌آموخته زبان و ادبیات فارسی و پای‌بند به پاسداری و نگهداری از آن. بیش از سه سال است که با تولید محتوای متنی پیراسته و ارائه خدمات تخصصی سئو، در راستای رفع نیاز شرکت‌ها و مخاطبان تلاش می‌کنم.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *