سایت مدرسه

طراحی سایت مدرسه
۰
(۰)

برای تسریع روابط و اطلاع‌رسانی در مورد خدمات آموزشگاه‌ها و مدارس، وب سایت یک عنصر ضروری است. به همین دلیل سایت مدرسه این روزها بسیار رایج شده است. بیشتر موسسات آموزشی، از مدارس گرفته تا آموزشگاه‌های زبان، یک وب سایت مخصوص دارند که از طریق آن خود را به بازدیدکننده‌ها معرفی می‌کنند. مدارس از طریق وب سایت خود می‌توانند راحت‌تر با اولیا دانش‌آموزان ارتباط برقرار کنند و دیگر درگیر محدودیت‌های زمانی و مکانی نخواهند بود. فناوری اطلاعات باعث می‌شود ارتباطی پایدار و دو طرفه بین مسئولان آموزشگاه و دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها برقرار شود.

بیشتر بخوانید :   قیمت طراحی سایت

موارد مورد نیاز در سایت مدرسه

سایت مدرسه ویژگی‌های خاص خود را دارد و باید به افراد باتجربه سپرده شود. لازم است وب سایت بتواند تمامی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار بازدیدکننده‌ها بگذارد و در ضمن شلوغ و آشفته به نظر نرسد. موارد زیر از جمله نکاتی هستند که باید در هنگام طراحی وبسایت آموزشگاه یا مدرسه در نظر گرفته شوند:

  • تاریخچه کامل، معرفی مدرسه، سابقه و افتخارات آن

  • معرفی اعضا و اساتید و ایجاد یک پروفایل شخصی برای آن‌ها

  • ایجاد حساب کاربری مخصوص برای دانش‌آموزان

  • معرفی هیئت موسس و کادر مدیریتی

  • بخش ثبت نام آنلاین با توضیحات کامل و ارائه فرم‌های لازم

  • گالری تصاویر و تور مجازی

  • بخش اخبار و رویدادها

  • بخش تقویم آموزشی با در بر داشتن روز و ساعت کلاس‌ها و برنامه هفتگی و ماهانه

بیشتر بخوانید :   سایت مجله اینترنتی

همان طور که می‌بینید این امکانات می‌تواند نوع ارتباط میان مدرسه را با خانواده‌ها و دانش‌آموزان تا حدود زیادی تغییر دهد.

مدیریت مجموعه می‌تواند داده‌های آماری و تحلیلی از نتایج تحصیل را در وب سایت منتشر کند و روند رشد دانش‌آموزان را به خانواده‌ها نشان دهد.

همچنین می‌توان یک بخش نظرسنجی در وب سایت قرار داد که دانش‌آموزان و خانواده‌ها از طریق آن نظرات خود را در مورد نحوه برگزاری کلاس‌ها و روش تدریس اساتید مختلف بیان کنند.

بهتر است بخش دیگری هم در سایت مدرسه در نظر گرفته شود. بخشی که در آن جزوه‌ها و کتاب‌های الکترونیکی لازم در دسترس دانش‌آموزان قرار گیرد.

در سایت آموزشگاه یا مدرسه بهتر است بخشی نیز به عنوان خبرنامه در نظر گرفته شود. دانش‌آموزان و خانواده‌ها با عضویت در این خبرنامه از جدیدترین رویدادها و تغییرات با خبر می‌شوند.

نحوه طراحی سایت  اعتبار موسسه را نشان می‌دهد. به همین دلیل بسیار مهم است که سایت مدرسه یا آموزشگاه خود را به شرکت‌ها و افراد حرفه‌ای بسپارید. در فرایند طراحی وبسایت تمامی المان‌ها بازتاب‌دهنده برند شما خواهند بود.

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید تا امتیاز شما ثبت شود

میانگین امتیاز ها ۰ / ۵. تعداد امتیاز ها: ۰

هیچ امتیازی ثبت نشده !

اشتراک گذاری:
زهرا هرمزی هستم. دانش‌آموخته زبان و ادبیات فارسی و پای‌بند به پاسداری و نگهداری از آن. بیش از سه سال است که با تولید محتوای متنی پیراسته و ارائه خدمات تخصصی سئو، در راستای رفع نیاز شرکت‌ها و مخاطبان تلاش می‌کنم.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *