تفاوت بین سایت و وب سایت در چیست؟

تفاوت بین سایت و وب سایت
۳.۳
(۱۸۶)

تفاوت بین سایت و وب سایت ،دو واژه‌ای که این روزها همه جا به گوش می‌رسند، برای بعضی از کاربران سوال است. بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ یک سایت یا وب سایت برای معرفی یا فروش محصولات و خدمات خود دارند. این واژه‌ها اغلب به جای هم به کار می‌روند اما تفاوت میان آن‌ها در چیست؟

تفاوت بین سایت و وب سایت در لغت

سایت (site) در زبان انگلیسی به معنای یک محل یا موقعیت مکانی به کار می‌رود. در فارسی نیز گاهی سایت را به معنای موقعیت مکانی یا پایگاه به کار می‌بریم (مثلا سایت موشکی) اما وقتی کلمه سایت را به تنهایی می‌شنویم، مفهوم سایت اینترنتی را برداشت می‌کنیم. در واقع کاربرد ما از کلمه سایت در دنیای مجازی یک غلط مصطلح است.

وب سایت (website) معنای پایگاه اینترنتی می‌دهد. معنایی که ما از کلمه سایت برداشت می‌کنیم در حقیقت معنای کلمه وب سایت است. وب سایت یعنی محلی در شبکه اینترنت. اگر اینترنت را به عنوان یک شهر در نظر بگیریم، وب سایت‌ها خانه‌های آن شهر هستند. خانه‌هایی متشکل از چند اتاق که از طریق یک آدرس به آن می‌رسیم. در نهایت می‌توانیم وب سایت را این گونه تعریف کنیم:

«وب سایت مجموعهای از صفحات به هم پیوسته است که از طریق یک آدرس اینترنتی قابل دسترسی هستند؛ صفحاتی که شامل متن، تصویر، قالبهای مختلف و … میشوند.»

بیشتر بخوانید :   سایت حرفه ای

نخستین وب سایت تاریخ، در سال ۱۹۸۹ توسط تیم برنرز لی پروفسور دانشگاه ام آی تی طراحی شد. از آن تاریخ، وب سایت‌ها هر روز پیشرفته‌تر شدند و اکنون از نظر ویژگی‌های فنی و کارکرد، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند.

با توجه به نکات بالا، تفاوت بین سایت و وب سایت مشخص شد. واژه‌های سایت و وب سایت، در فارسی و هنگامی که صحبت از اینترنت باشد، تفاوتی ندارند و به جای هم به کار می‌روند.

وب سایت مجموعه‌ای از صفحات به هم پیوسته است که از طریق یک آدرس اینترنتی قابل دسترسی هستند؛ صفحاتی که شامل متن، تصویر، قالب‌های مختلف و ... می‌شوند.

واژه‌های سایت و وب سایت، در فارسی و هنگامی که صحبت از اینترنت باشد، تفاوتی ندارند و به جای هم به کار می‌روند.

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید تا امتیاز شما ثبت شود

میانگین امتیاز ها ۳.۳ / ۵. تعداد امتیاز ها: ۱۸۶

هیچ امتیازی ثبت نشده !

اشتراک گذاری:
زهرا هرمزی هستم. دانش‌آموخته زبان و ادبیات فارسی و پای‌بند به پاسداری و نگهداری از آن. بیش از سه سال است که با تولید محتوای متنی پیراسته و ارائه خدمات تخصصی سئو، در راستای رفع نیاز شرکت‌ها و مخاطبان تلاش می‌کنم.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *