آپدیت جدید yoast

آپدیت جدید yoast
۵
(۳)

افزونه yoast برای تمامی کسانی که با سایت‌های وردپرسی کار می‌کنند یا در حوزه سئو فعال هستند، ابزاری آشنا و مفید است. این افزونه برای تجزیه و تحلیل متن بر اساس اصول سئو و خوانایی طراحی شده است و با استفاده از آن متن‌ها برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی می‌شوند. این افزونه از زمان انتشار همواره خود را ارتقا داده است. این روزها نیز آپدیت جدید yoast منتشر شده است تا در بهینه‌سازی عکس و ویدئوها کمک کند. اما چطور این کار را انجام می‌دهد؟

آپدیت جدید yoast 11.1

آیا با مفهوم اسکیما آشنا هستید؟ چقدر از آن استفاده می‌کنید؟

اسکیما به مجموعه‌ای از اطلاعات یا کدهای کوچک از پیش تعیین شده گفته می‌شود که در سایت قرار می‌گیرند و به موتورهای جست‌وجو در تجزیه و تحلیل کمک می‌کنند. در واقع اسکیما یک روش نشانه‌گذاری است و schema.org همکار تجاری گوگل، یاهو و بینگ محسوب می‌شود.

این سایت نشانه‌ها را به صورت استاندارد و یکپارچه در اختیار مردم قرار می‌دهد و کدهای آن تقریبا برای همه موتورهای جست‌وجو قابل خواندن است.

در آپدیت جدید yoast کدهای اسکیما برای عکس‌ها و ویدئوها به صورت پیش‌فرض قرار داده شده‌اند و دیگر نیازی نیست شخصا آن‌ها را وارد کنید. چرا این مسئله مهم است؟

با وجود این که اسکیما به تنهایی کمکی به بهتر شدن رتبه سایت نمی‌کند، روی چگونگی نمایش داده شدن محتوا در صفحات نتایج جست‌وجو تاثیر می‌گذارد. گوگل این روزها عکس‌های بیشتری را در صفحه نتایج نشان می‌دهد و با داشتن یک نشانه‌گذاری درست، احتمال این که عکس‌های سایت‌تان در جست‌وجوها نمایش داده شوند، بیشتر می‌شود. این مسئله ترافیک بیشتری را به سمت سایت روانه خواهد کرد.

همین موضوع در مورد ویدئوها نیز صدق می‌کند. ویدئوها ممکن است در carousel  یا چرخ و فلک گوگل یا در قسمت خودشان نمایش داده شوند و اگر زمانی را صرف ساختن یک تصویر شاخص اختصاصی جذاب، توضیحات مناسب و پر کردن بقیه اطلاعات متا کنید، ترافیک بیشتری به سایت جذب خواهد شد.

بیشتر بخوانید :   Google Page Speed آپدیت شد

آپدیت جدید yoast در مورد عکس‌ها از imageObject  اسکیما استفاده می‌کند تا مسیر خزنده‌های گوگل آسان‌تر شود. این ابزار ابعاد عکس و کپشن را بازیابی می‌کند و اگر یکی از آن‌ها در دسترس نبود از تگ alt استفاده می‌کند. در حال حاضر این کار را فقط در مورد عکس‌های تکی انجام می‌دهد اما yoast اعلام کرده است که در آینده همین امکان را در مورد عکس‌های چندگانه نیز فراهم خواهد کرد.

ویدئو سئو یک پلاگین دیگر است که باید همراه با seo  yoast استفاده شود. این پلاگین از VideoObject  اسکیما استفاده می‌کند تا اطلاعات ساخت‌یافته‌ای تولید کند که با اسکیما گراف seo  yoast یکسان‌سازی می‌شوند. کاربران می‌توانند تصویر شاخص، عنوان و توضیحات ویدئو را طراحی کنند و این پلاگین به صورت خودکار کد اسکیمای متناظر آن را می‌سازد.

اضافه کردن اسکیما می‌تواند کار دشواری باشد که به دانش تخصصی نیاز دارد اما هر روز ابزارهای جدیدی مانند yoast 11.1 ساخته می‌شوند تا این کار را ساده‌تر کنند. حالا که با آپدیت جدید yoast سختی کار کمتر شده است، از نشانه‌گذاری اسکیما بیشتر استفاده کنید. با این کار به موتورهای جست‌وجو کمک می‌کنید که محتوای سایت‌تان را بهتر درک کنند.

در آپدیت جدید yoast کدهای اسکیما برای عکس‌ها و ویدئوها به صورت پیش‌فرض قرار داده شده‌اند و دیگر نیازی نیست شخصا آن‌ها را وارد کنید.

اسکیما روی چگونگی نمایش داده شدن محتوا در صفحات نتایج جست‌وجو تاثیر می‌گذارد. گوگل این روزها عکس‌های بیشتری را در صفحه نتایج نشان می‌دهد و با داشتن یک نشانه‌گذاری درست، احتمال این که عکس‌های سایت‌تان در جست‌وجوها نمایش داده شوند، بیشتر می‌شود. این مسئله ترافیک بیشتری را به سمت سایت روانه خواهد کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید تا امتیاز شما ثبت شود

میانگین امتیاز ها ۵ / ۵. تعداد امتیاز ها: ۳

هیچ امتیازی ثبت نشده !

اشتراک گذاری:
زهرا هرمزی هستم. دانش‌آموخته زبان و ادبیات فارسی و پای‌بند به پاسداری و نگهداری از آن. بیش از سه سال است که با تولید محتوای متنی پیراسته و ارائه خدمات تخصصی سئو، در راستای رفع نیاز شرکت‌ها و مخاطبان تلاش می‌کنم.

دیدگاه ها

یک دیدگاه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *