آپدیت هسته الگوریتم گوگل سپتامبر ۲۰۱۹

آپدیت هسته الگوریتم گوگل سپتامبر 2019
۳
(۴)

خبری منتشر شده است مبنی بر این که آپدیت هسته الگوریتم گوگل سپتامبر ۲۰۱۹ در حال اجرا است. آپدیت‌های هسته‌ الگوریتم روی چگونگی رتبه‌بندی سایت‌ها اثر می‌گذارند. در واقع بیشترین اثرشان روی تصمیم‌گیری گوگل است. این که چگونه تصمیم می‌گیرد کدام صفحه با یک سرچ کوئری خاص بیشترین ارتباط را دارد.

همه چیز درباره آپدیت هسته الگوریتم گوگل سپتامبر ۲۰۱۹

متن توئیت گوگل این بود:

«امروز ما یک آپدیت هسته‌ای را اجرا خواهیم کرد. این کار را چند بار در سال انجام می‌دهیم. این به روز رسانی جدید آپدیت هسته الگوریتم سپتامبر ۲۰۱۹ نام دارد. دستورالعمل‌های و راهنمایی‌ها در مورد این آپدیت هم، مانند آپدیت‌های قبلی است. برای اطلاعات بیشتر این بلاگ را ببینید. https://t.co/e5ZQUAlt0G »

این دومین بار است که گوگل تاریخ آپدیت‌ها را از قبل اعلام می‌کند. مدت‌ها بود که کاربران چنین چیزی را می‌خواستند و به نظر می‌رسد گوگل به خواسته آن‌ها عمل کرده است.

همان طور که مشاهده می‌کنید، نام‌گذاری‌ها نیز تغییر کرده است: آپدیت هسته الگوریتم  گوگل سپتامبر ۲۰۱۹ . با این نام هم نوع آپدیت مشخص می‌شود و هم زمان رخ دادن آن. به این ترتیب، کاربران دیگر سردرگم نخواهند شد.

اگر رتبه سایتمان افت کرد چه کار کنیم؟

در شرایطی مثل آپدیت هسته الگوریتم گوگل سپتامبر ۲۰۱۹ ، همه به دنبال راهی برای اصلاح مشکلات سایت‌شان می‌گردند. روشی که با آن دوباره به رتبه‌های بالا برگردند. گوگل همیشه تاکید کرده است که در این شرایط به دنبال اصلاحیه نروید. در واقع چیزی برای اصلاح کردن وجود ندارد.

مثالی که گوگل همیشه مطرح می‌کند این است:

فرض کنید که چند سال قبل، مقاله‌ای درباره صد فیلم برتر جهان نوشته بودید. اگر حالا، در سال ۲۰۱۹ بخواهید دوباره چنین فهرستی تنظیم کنید چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا در مقاله جدید هم همان فیلم‌ها را با همان رتبه‌بندی ذکر می‌کنید؟ احتمالا نه.

در طول این سال‌ها، فیلم‌های جدیدی اکران شده‌اند. بعضی از آن‌ها ممکن است بهتر از فیلم‌های قبلی باشند. با وارد شدن فیلم‌های جدید، فهرست‌تان تا حدودی تغییر می‌کند و رتبه‌ها عوض می‌شوند. شاید فیلم‌های جدیدی را وارد فهرست صد فیلم برتر جهان کنید و رتبه‌ فیلم‌های قبلی را تغییر دهید.

بهترین عکسالعمل چیست؟

هیچ! روند معمول سئو سایت خود را ادامه دهید. مثل همیشه تاکید گوگل روی تولید محتوای باکیفیت و ارزشمند است. اگر بتوانید با چنین محتوایی کاربران را راضی نگه دارید، توجه گوگل را نیز به خود جلب خواهید کرد.

چرا به این آپدیتها اهمیت میدهیم؟

هر بار که الگوریتم‌های گوگل به روز رسانی می‌شوند، ممکن است رتبه سایت‌تان بهتر یا بدتر شود. اگر بدانید آپدیت‌ها چه زمانی اتفاق افتاده‌اند، می‌توانید تشخیص بدهید چیزی در سایت‌تان تغییر کرده یا علت تغییر رتبه، به روز رسانی‌های گوگل بوده است.

هر بار که الگوریتم‌های گوگل به روز رسانی می‌شوند، ممکن است رتبه سایت‌تان بهتر یا بدتر شود. اگر بدانید آپدیت‌ها چه زمانی اتفاق افتاده‌اند، می‌توانید تشخیص بدهید چیزی در سایت‌تان تغییر کرده یا علت تغییر رتبه، به روز رسانی‌های گوگل بوده است.

هیچ! نیازی به سراسیمه شدن و اصلاح وب سایت وجود ندارد. روند معمول سئو سایت خود را ادامه دهید. مثل همیشه تاکید گوگل روی تولید محتوای باکیفیت و ارزشمند است. اگر بتوانید با چنین محتوایی کاربران را راضی نگه دارید، توجه گوگل را نیز به خود جلب خواهید کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید تا امتیاز شما ثبت شود

میانگین امتیاز ها ۳ / ۵. تعداد امتیاز ها: ۴

هیچ امتیازی ثبت نشده !

اشتراک گذاری:
زهرا هرمزی هستم. دانش‌آموخته زبان و ادبیات فارسی و پای‌بند به پاسداری و نگهداری از آن. بیش از سه سال است که با تولید محتوای متنی پیراسته و ارائه خدمات تخصصی سئو، در راستای رفع نیاز شرکت‌ها و مخاطبان تلاش می‌کنم.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *