حذف ستاره ها از نتایج گوگل

حذف ستاره ها از نتایج گوگل
۴.۲
(۱۷)

اگر یک وب سایت داشته باشید، احتمالا شما هم امروز با یک شوک مواجه شدهاید. از بین رفتن ستاره ها در نتایج گوگل و صفحه نتایج بسیاری از صاحبان سایتها را به تب و تاب انداخته است. این ستاره‌ها روشی برای جلب توجه کاربران و بهبود سئو محسوب می‌شدند. دلیل حذف ستاره ها از نتایج گوگل این است:

گوگل اعلام کرد که الگوریتم ریچ ریزالت را آپدیت کرده است تا مشخص کند آیا باید ستارهها را در قسمتهای نتایج جستوجو نشان داد یا خیر و به نظر آنها این به روز رسانی، باعث میشود وضعیت نتایج در آینده بهتر شود.

به بیان سادهتر، گوگل تصمیم گرفته است rich results یا ستارهها را در فقط در موارد زیر نشان دهد:

وقتی امتیازها توسط خود صاحبان سایت داده نشده باشند و در خدمت آنها نباشند؛ تعداد خاصی از اسکیماها (که فهرست آن را در ادامه ذکر میکنیم.) و بازبینیهایی که اسم در مارک آپ آنها ذکر شود، یعنی اسم آیتمی که بازبینی میشود در مارک آپ گنجانده شده باشد.

بیشتر بخوانید :   آپدیت جدید yoast

اسکیماهایی که در نتایج گوگل نمایش داده خواهند شد

در ادامه فهرست انواع اسکیما را که در صفحه نتایج به نمایش در میآیند مشاهده میکنید. اطلاعات مربوط به این نشانهها را در این وب سایت میتوانید ببینید.

·        Book

·        Course

·        CreativeWorkSeason

·        CreativeWorkSeries

·        Episode

·        Event

·        Game

·        HowTo

·        LocalBusiness

·        MediaObject

·        Movie

·        MusicPlaylist

·        MusicRecording

·        Organization

·        Product

·        Recipe

·        SoftwareApplication

مثل تمامی آپدیتهای دیگر، این تغییر اخیر نیز در راستای جلب نظر کاربران است. گوگل همیشه سعی میکند صفحه نتایج را برای کاربران و به سود آنها بهینه کند. بازبینیها و امتیازاتی که سایتها به صورت ساختگی به خودشان میدهند به نفع کاربر نیست. دلیل حذف شدن امتیازها و ستارههای سایتها نیز همین است.

چرا حذف ستاره ها از نتایج گوگل برای ما مهم است؟

اگر صفحات سایت شما تا الان در صفحه نتایج با ستاره نمایش داده میشدند، حتما میخواهید این نحوه نمایش ادامه پیدا کند. در این صورت، باید قوانین جدید را مرور و رعایت کنید تا مطمئن شوید ستارهها و امتیازات سایتتان از بین نمیرود. مارک آپ ها را بررسی کنید و در صورت امکان قوانین جدید را در مورد آنها اعمال کنید. اگر اسکیمای سایتتان با این قوانین مطابقت داشته باشد، جای نگرانی نیست. در غیر این صورت، احتمالا شما هم در آینده نزدیک با معضل حذف ستاره ها در نتایج گوگل مواجه خواهید شد.

 

گوگل همیشه سعی می‌کند صفحه نتایج را برای کاربران و به سود آن‌ها بهینه کند. بازبینی‌ها و امتیازاتی که سایت‌ها به صورت ساختگی به خودشان می‌دهند به نفع کاربر نیست. دلیل حذف شدن امتیازها و ستاره‌های سایت‌ها نیز همین است.

لازم است قوانین جدید را مرور و رعایت کنید تا مطمئن شوید ستاره‌ها و امتیازات سایت‌تان از بین نمی‌رود. مارک آپ ها را بررسی کنید و در صورت امکان قوانین جدید را در مورد آن‌ها اعمال کنید. اگر اسکیمای سایت‌تان با این قوانین مطابقت داشته باشد، جای نگرانی نیست.

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید تا امتیاز شما ثبت شود

میانگین امتیاز ها ۴.۲ / ۵. تعداد امتیاز ها: ۱۷

هیچ امتیازی ثبت نشده !

اشتراک گذاری:
زهرا هرمزی هستم. دانش‌آموخته زبان و ادبیات فارسی و پای‌بند به پاسداری و نگهداری از آن. بیش از سه سال است که با تولید محتوای متنی پیراسته و ارائه خدمات تخصصی سئو، در راستای رفع نیاز شرکت‌ها و مخاطبان تلاش می‌کنم.

دیدگاه ها

۳ دیدگاه ها

  • سلام و ممنون برای مطلب خوب شما
    من از افزونه ی یولایک برای وب سایتم استفاده کردم اما متاسفانه ستاره ها چند روز که حذف شدن.
    در کنار افزونه یولایک از یک افزونه معتبر بنام All in One Schema.org Rich Snippets استفاده کردم، اما متاسفانه آپدیت جدید گوگل هیچکدام از مقالات دیگه ستاره دار نشون نمیده.

    • سلام، ممنون از توجه شما
      بله تفاوتی نداره از چه افزونه ای استفاده می کنید، با آپدیت جدید ستاره ها و امتیازات حذف میشن مگر مواردی که در فهرست داخل مقاله بیان شد.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *