Google Page Speed آپدیت شد

آپدیت Google Page Speed
۵
(۲)

اطلاعات گوگل نشان میدهد آپدیت Google Page Speed باعث بهبود ۱۵-۲۰ درصدی سرعت سایتهای کندتر شده است. پارسال وبمسترها، سئوکارها و صاحبان سایت‌ها در مورد پیج اسپید آپدیت اخطار دریافت کردند و نتیجه این شد: طبق گفته گوگل، وب سریع‌تر شده است.

بیشتر بخوانید :   آپدیت جدید yoast

Google Page Speed چیست؟

طبق تحقیقات گوگل حدود ۵۳ درصد از کاربران سایت‌هایی را که لود شدن آن‌ها بیشتر از سه ثانیه طول می‌کشد، ترک می‌کنند. این زمان ممکن است با توجه به سرعت اینترنت برای کشورهای مختلف متفاوت باشد اما مسئله مشترک میان همه کشورها این است که کاربران به هیچ وجه حوصله سایت‌های کند را ندارند!

گوگل پیج اسپید به عنوان راهی برای کاهش رتبه سایت‌هایی که در موبایل سرعت کمی داشتند در ژانویه سال ۲۰۱۸ معرفی شد. صاحبان سایت‌ها چند ماه وقت داشتند تا سرعت سایت‌های خود را، قبل از جولای ۲۰۱۸ که الگوریتم آغاز به کار می‌کرد، بهبود ببخشند.

به نظر می‌رسد صاحبان سایت‌ها این آپدیت را جدی گرفتند و سعی کردند سرعت سایت خود را روی موبایل و دسکتاپ افزایش دهند. گوگل همچنین ابزارها و گزارش‌هایی فراهم کرد تا صاحبان سایت‌ها بتوانند سرعت سایت خود را اندازه بگیرند، پیشنهادهایی برای بهبود سرعت دریافت کنند و این پیشنهادها را به کار ببندند.

گوگل این نتایج را یک سال پس از راه افتادن الگوریتم به اشتراک گذاشت:

  • در مورد یک سوم از سایت‌ها که سرعت پایین‌تری داشتند، ما در معیارهای عملکرد کاربرمحور بهبود ۱۵ تا ۲۰ درصدی مشاهده کردیم. این رقم در سال ۲۰۱۷ صفر بود.
  • ما بهبودهایی در تمامی اکوسیستم وب مشاهده کردیم. در سرعت سایت‌های ۹۵ درصد از کشورها بهبود دیده می‌شود.
  • وقتی سرعت لود یک صفحه پایین است، کاربران تمایل بیشتری به ترک مسیریابی دارند. به لطف این بهبود سرعت‌ها، ما دیدیم که میزان ترک صفحاتی که کاربران از طریق سرچ به آن‌ها رسیده بودند، ۲۰ درصد کاهش یافته است. صاحبان سایت‌ها اکنون می‌توانند این معیار را از طریق Network Error Logging  که از طریق کروم در دسترس است بررسی کنند.
  • در سال ۲۰۱۸ طراحان سایت‌ها بیش از ۲۰۰ میلیون url منحصر به فرد را در راستای یافتن فرصت‌هایی برای بهینه‌سازی سرعت صفحات بررسی کرده‌اند.

هنوز کارهای بیشتری باید انجام شود

یکی از مهره‌های اصلی گوگل که در زمینه سرعت کار می‌کند، ایلیا گریگوریک است؛ یک مهندس عملکرد وب که اشتیاق بسیاری برای افزایش سرعت و بهبود عملکرد وب دارد. او در پاسخ به این که با وجود گوگل پیج اسپید آپدیت می‌تواند بازنشسته شود یا خیر پاسخ داد با این که بهبودهای فراوانی دیده می‌شود، هنوز دو سوم از سایت‌ها هستند که توجه بیشتری نیاز دارند.

بیشتر بخوانید :   آپدیت الگوریتم June 2019 گوگل

چرا آپدیت page speed اهمیت دارد؟

گفته شده بود آپدیت google page speed روی درصد کمی از نتایج اثر می‌گذارد و تنها در مورد صفحاتی عمل می‌کند که کمترین سرعت را به کاربران ارائه می‌دهند. با این حال سئوکارها، وبمسترها و صاحبان سایت‌ها نسبت به این که ترافیک ارگانیک سایت‌شان ممکن است از سرعت پایین آسیب ببیند واکنش نشان دادند. به نظر من نیازی نیست در ابزار pagespeed insights امتیاز عالی داشته باشید اما باید به صورت مداوم برای بهبود سرعت سایت خود تلاش کنید. در این صورت، سئو بهتر و در نهایت رتبه بهتری خواهید داشت.

گفته شده بود آپدیت google page speed روی درصد کمی از نتایج اثر می‌گذارد و تنها در مورد صفحاتی عمل می‌کند که کمترین سرعت را به کاربران ارائه می‌دهند. با این حال، لازم است باید به صورت مداوم برای بهبود سرعت سایت خود تلاش کنید.

اطلاعات گوگل نشان می‌دهد آپدیت Google Page Speed باعث بهبود ۱۵-۲۰ درصدی سرعت سایت‌های کندتر شده است. پارسال وبمسترها، سئوکارها و صاحبان سایت‌ها در مورد پیج اسپید آپدیت اخطار دریافت کردند و نتیجه این شد: طبق گفته گوگل، وب سریع‌تر شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید تا امتیاز شما ثبت شود

میانگین امتیاز ها ۵ / ۵. تعداد امتیاز ها: ۲

هیچ امتیازی ثبت نشده !

اشتراک گذاری:
زهرا هرمزی هستم. دانش‌آموخته زبان و ادبیات فارسی و پای‌بند به پاسداری و نگهداری از آن. بیش از سه سال است که با تولید محتوای متنی پیراسته و ارائه خدمات تخصصی سئو، در راستای رفع نیاز شرکت‌ها و مخاطبان تلاش می‌کنم.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *